Název „Nation 2 Nation Párty“ vyjadřuje hlavní myšlenku těchto párty – Bringing the students together. Nejedná se o klasickou disco či párty. Tím rozdílem jsou prezentace zahraničních studentů, a to v podobě ochutnávky typického jídla či degustace národního pití známého jako welcome drink. Každý týden se prezentuje jiná země, takže se takto se vystřídá většina národů, které přijely ten daný semestr studovat na VŠE.

Oficiální historie Nation 2 Nation párty začala v dubnu 2005, kořeny této párty jsou ale ještě delší. Nation 2 Nation se postupem času stala známou párty, která se nyní řadí k největším pravidelným studentským akcím v Praze. Střídá se v těchto pražských klubech: Duplex, Roxy, Retro, Nová Chmelnice, Hany Bany, Radost FX, Nebe, Karlovy Lázně, Top Gear, Cross Club, Chapeau Rouge.

Pravidelně se navíc na Nation 2 Nation organizují speciální akce jako Halloween Párty, St. Nicholas Párty, St. Patrick, Easter Párty, atd. Na konci semestru se koná  Award Ceremony, kde se volí např. Miss Exchange, Casanova, Best Dancer či Best Joker.

Nation 2 Nation párty přináší vždy něco nového – v minulosti to byly stylistky a kadeřnice ze známých pražských salónů, které přímo na Nation 2 Nation párty stříhaly či česaly návštěvníky. Na příští semestry se chystají další oživení, takže určitě je na co se těšit.

Nation 2 Nation párty jsou jedinečné akce, které dávají možnost nejen prohýřit celou noc, ale také trochu blíže poznat cizí kultury, jejich pití, jídlo i humor.

Je to skvělá možnost seznámit se s novými lidmi, a především se zahraničními studenty, kteří na všechny Nation 2 Nation párty poctivě chodí.

Kdy: Každé ÚTERÝ, během obvyklého semestru na VŠE

V kolik: Párty začíná v 22:00,

Kde: Duplex, Roxy, Retro, Nová Chmelnice, Hany Bany, Radost FX, Nebe, Karlovy Lázně,  Cross Club, Chapeau Rouge