Naše škola je velká a občas je těžké se někam zařadit a najít lidi, kteří mají stejné zájmy. V ESN VSE Prague ti to půjde o hodně líp!!

Abychom si hned na začátku ujasnili pojmy – člen ESN VSE Prague není to samé co buddiek. Pokud chceš být buddiekem, tj. chceš se starat o zahraničního studenta a chodit s ním pařit na N2N, je pro tebe určená nabídka Do Buddy Programu. Pokud ale chceš být aktivní trošku víc, chceš vědět, kdo stojí za vší touhle prací, být součástí a užívat si pořádně studentský život, tak pak jsi tady správně.

Členem ESN VSE Prague se může stát kdokoli, kdo projeví zájem a bude přijat za člena. Není nutné, aby šlo o studenty VŠE či jiné univerzity nebo už pracující aktivní zájemce. A je také jedno, jestli jste v prváku nebo skoro inženýr, vítáni jsou všichni.

Cílem procesu je pořádání kulturních, vzdělávacíh a sportovních aktivit, které mají jednu věc společnou – v hlavní roli je zahraniční student, který se prostřednictvím aktivit ESN VSE Prague zapojuje do místní komunity a který ze své vlastní iniciativy a bez nároku na honorář pomáhá českým studentům ale třeba i sociálně slabším.

Mezi nejznámější aktivity patří pravidelné přednášky Country Presentations na VŠE a jazyková setkání Buddy Café Lingea pořádané pro české studenty, hodiny angličtiny Wanna Talk pro děti z dětských domovů, fotbalový turnaj s uprchlíky, Erasmus in Schools – návštěvy základních a středních škol i divadelní vystoupení ve školkách a v neposlední řadě Free Hugs pořádané v centru Prahy.

CO OBNÁŠÍ BÝT ČLENEM ESN VSE Prague?

Víc práce, víc zodpovědnosti a ještě mnohem víc nových přátel, srandy a nezapomenutelných zážitků. Jsme nezisková organizace, takže penízky za svou práci čekat nemůžeš, ale nabízíme zázemí v Rajské budově, možnost účastnit se akcí určených jen pro naše členy (Buddy Weekend, bowling, VIP parties, …), neuvěřitelné zážitky, uplatnění tvých schopností, profesionální růst…atd. atd. atd.

Práce pro ESN VSE Prague zabere právě tolik času, kolik mu budeš chtít věnovat. Může to být 15, 10 hodin týdně nebo pár hodin za semestr, je to na vzájemné domluvě. Jsme všichni studenti a všichni víme, jak to s tím časem je, hlavně o zkouškovém.

JAK SE PŘIHLÁSIT?

Jednoduše 😉 Stáhni si a vyplň náš dotazník (22,5kB) a pošli ho našemu HR (lidské zdroje) na e-mailovou adresu people@esnvseprague.cz.

CO JE NÁPLNÍ JEDNOTLIVÝCH PROCESŮ V ESN VSE Prague?

Activities

Activities je proces, který má na starost výlety po České republice i zahraničí, sportovní akce a tématické party. Snažíme se, aby každý semestr byl pestrý a nabídl něco nového pro přijíždějící zahraniční studenty, ale i pro jejich buddíky. Máme i zavedené akce, které nesmí chybět v žádném semestru, což jsou zejména Pub crawl a Skydiving.

Buddy Program (BP) 

Klíčovou aktivitou tohoto procesu je, jak již název napovídá, organizace Buddy Programu, tedy párování českých a zahraničních buddíeků, a všech činností s tím spojených. Zájemci se toho více o Buddy Programu mohou dozvědět na Infoschůzkách, které pořádáme každý semestr. Také připravujeme Tandem program, v rámci kterého si studenti mohou procvičit cizí jazyky.

Social Activities (SA) 

Cílem procesu je pořádání kulturních, vzdělávacích a sportovních aktivit, které mají jednu věc společnou – v hlavní roli je zahraniční student, který se prostřednictvím aktivit ESN VSE Prague zapojuje do místní komunity a který ze své vlastní iniciativy a bez nároku na honorář pomáhá českým studentům ale třeba i sociálně slabším.

Mezi nejznámější aktivity patří pravidelné přednášky Country Presentations na VŠE a jazyková setkání Buddy Café Lingea pořádané pro české studenty, hodiny angličtiny Wanna Talk pro děti z dětských domovů, fotbalový turnaj s uprchlíky, Erasmus in Schools – návštěvy základních a středních škol i divadelní vystoupení ve školkách a v neposlední řadě Free Hugs pořádané v centru Prahy.

Fundraising (FR)

Cílem Fundraisingu je zajišťovat finanční i nefinanční prostředky na podporu činností ESN VSE Prague. Hlavní náplní je: získávání nových partnerů a péče o ty stávající tak, aby spolupráce přinášela spokojenost na obou stranách, podpora činností ESN VSE Prague, např. časopisu Buddy UP, N2N párty, zajišťování a rozšiřování zvýhodnění vlastníků ESN karet (slevy pro zahraniční studenty).

Human Resources (HR) 

Hlavním úkolem HR týmu je řízení a rozvoj lidského kapitálu v podobě současných členů ESN VSE Prague, případných zájemců o členství a nováčků, stejně tak jako odcházejících členů a Alumni. Pokud se student rozhodne stát se členem ESN VSE Prague, jeho první kontakt bude právě se členy HR. Pokud se stávající člen rozhodne z ESN VSE Prague odejít, jeho poslední kontakt bude opět s HR. A všichni ostatní se kontaktu s HR také nevyhnou, HR pro ně připravuje teambuildingové a jiné akce a v neposlední řadě posílá přáníčka k narozeninám 🙂

Information Technologies (IT)

ESN VSE Prague IT tým je na světě proto, abyste si mohli vyhledávat profily svých i cizích Buddieků v databázi, aby bylo možné vás se zahraničními studenty párovat, abyste věděli, kde se bude konat příští Nation2Nation nebo na jaké akce se můžete registrovat. Zkrátka a dobře jsme nárazník mezi organizátory v ESN VSE Prague a těma zlejma….kompjůtrama:-)

Nation2Nation (N2N)

Snad každý student VŠE v Praze už někdy slyšel o párty Nation2Nation, kterou ESN VSE Prague pořádá každé úterý pro zahraniční i místní studenty. Proces N2N se zabývá organizací těchto akcí, stejně jako dalších aktivit, které probíhají během party, jako například soutěžemi o nejlepší fotky, nejlepší tanečníky a další.

Public Relations (PR)

Proces PR v ESN VSE Prague zabezpečuje jak grafickou část, tak tiskovou část komunikace naší organizace. Navrhujeme plakáty na akce (např. Nation2Nation, Café Lingea či Infoschůzky) a zajišťujeme jejich vyvěšování na nástěnkách ESN VSE Prague. Sami zpracováváme návrhy PR předmětů, které poté objednáváme. Spravujeme obsah webu a umisťujeme tam aktualizace. Posíláme aktuality na VŠE web či na plazmy na VŠE a zajišťujeme korektury veškerých materiálů organizace. Píšeme články na náš blog, posíláme každý týden Buddynews zahraničním studentům a jejich buddiekům, a od ZS 2009 vydáváme vlastní časopis Buddy UP. Veškeré aktivity směřujeme k cíli budovat dobrou image ESN VSE Prague a také celkové Corporate Identity naší organizace.

Správa

Správa se stará o administrativní chod celé naší organizace. Co to znamená? Lidé ze Správy pomáhají pokladníkovi/pokladničce s přípravou podkladů pro vedení účetnictví. Každý měsíc tak vyúčtováváme veškeré naše výlety a úterní N2N party. Dále pak pravidelně kontrolujeme naši pokladnu, pokladní knihu a doklady, aby vše sedělo tak jak má. Všichni členové také pečují o to, aby se ostatní lidé z ESN VSE Prague cítili v našem kanclu dobře a aby jim nic nechybělo. A proto zajišťujeme kancelářské potřeby a dohlížíme na to, aby byl v kanclu udržován pořádek. Bez nás by tam nebylo k hnutí.