VÝLETY DO MĚSTA


Chtěli byste navštívit nejznámější a nejkrásnější města v České republice? Vzhledem k tomu, že situace s koronou nám neumožňuje vzít vás na výlet po celé zemi, nabízíme vám průvodce, který vám řekne, jak se dostat na určité místo a co tam dělat. Rádi bychom poznamenali, že cestovní průvodci jsou v angličtině, protože jsme je vytvořili pro zahraniční studenty

BRNO

Brno je druhé největší město v České republice a leží přibližně 2 a půl hodiny od Prahy. Najdete zde nádherný hrad Špilberk ze 13. století, národní kulturní památku Katedrála sv. Petra a Pavla a mnoho dalších.

KUTNÁ HORA

Kutná Hora byla centrem středověké těžby stříbra a dnes je jedním z českých měst zařazených na seznam UNESCO. Ve 2. polovině 13. století se hornické osady v blízkosti bohatých ložisek stříbrné rudy rychle změnily na královské městečko, které konkurovalo Praze v jejím bohatství, politickém a kulturním vlivu.

ČESKÝ KRUMLOV

Český Krumlov je město, jehož historické centrum soustředěné kolem zámku Český Krumlov je od roku 1992 zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Hrad byl postaven ve 13. století a je dobře známý a hojně navštěvovaný, takže si sbalte věci a přijeďte navštívit chloubu České republiky.

KARLOVY VARY

Město je ve světě absolutně unikátní počtem léčivých horkých pramenů a patří k nejnavštěvovanějším lázeňským městům v České republice. Je známé tím, že je důležitým kulturním centrem i přehlídkou krásné architektury pro turisty. Dále je možné se vydat na malou túru k rozhledně, ze které je vidět celé město pod vámi.


VÝLETY DO HOR


Jste sportovně založený člověk nebo byste chtěli poznat české hory? Naskočte do něčeho pohodlného, přečtěte si našeho průvodce a vydejte se na túru po české krajině.

MILEŠOVKA

Milešovka leží přibližně hodinu a půl od Prahy. Připravte se na celodenní výlet, protože cesta na vrchol hory je vzdálená přibližně 5 až 6 kilometrů.

ČESKÉ ŠVÝCARSKO

České Švýcarsko je jedním z národních parků v České republice. Tento region neodolatelně přitahuje horolezce a je domovem několika nejstarších alpských sdružení v zemi. V parku jsou impozantní pískovcová díla přírody, která byla vytvořena erozí křídových mořských sedimentů, které se zvedly na zem během alpského vrásnění.

KARLŠTEJN

Tento výlet nás zavede na nádherný gotický hrad Karlštejn, postavený ve 14. století Karlem IV., českým králem a císařem římským. V této době byly na tomto hradu uloženy poklady Svaté říše římské včetně císařských korunovačních klenotů. Neobvyklý vzhled Karlštejna vychází z postupného přistavování budov, které vede návštěvníka výš a výš při objevování vnitřních části hradu. I dnes je Karlštejn jedním ze symbolů České republiky, krásné místo, které byste rozhodně neměli vynechat.


MEZINÁRODNÍ VÝLETY

KRAKOW, POLSKO

Třídenní výlet do Krakowa (pátek – neděle) je výbornou šancí, jak se seznámit s polským historickým městem. Během tohoto výletu navštívíme historické centrum Krakowa, dále vyhlazovací (koncentrační) tábor Auschwitz (Osvětim) a přidružený tábor Birkenau a nakonec solné doly nedaleko Niedzica.

DRÁŽĎANY, NĚMECKO

Během tohoto víkendu navštívíme Staré město s jeho působivým kostelem Fraukenkirche a samozřejmě také známou uměleckou galerii Zwinger. Večer si můžeme odpočinout v jedné z mnoha kaváren v Neustadtu.

BUDAPEŠŤ, MAĎARSKO  

Čeká nás krásné hlavní město Maďarska, plné nádherných výhledů, lázní, dobrého vína a langošů. Projdeme centrum města a večer půjdeme na projížďku lodí po řece Dunaji.