Výlety a akce v ČR

KARLŠTEJN

Tento výlet nás zavede na nádherný gotický hrad Karlštejn, postavený ve 14. století Karlem IV., českým králem a císařem římským. V této době byly na tomto hradu uloženy poklady Svaté říše římské včetně císařských korunovačních klenotů. Neobvyklý vzhled Karlštejna vychází z postupného přistavování budov, které vede návštěvníka výš a výš při objevování vnitřních části hradu. I dnes je Karlštejn jedním ze symbolů České republiky, krásné místo, které byste rozhodně neměli vynechat.

MORAVA

Dvoudenní výlet na nás zavede na státní zámek Lednice (UNESCO) s nádhernými zahradami a zámeckým parkem, minaretem a tropickým skleníkem. Také zavítáme do krásných moravských vesnic, ve kterých navštívíme vinný sklípek, přičemž se dozvíme spoustu zajímavých věcí o víně, povečeříme a ochutnáme několik druhů vín. Večer zakončíme zpěvem a tancem. Další den se vydáme do Moravského krasu. Podíváme do Punkevních jeskyní, největšího krápníkového podzemního komplexu jeskyní v ČR s ponornou řekou a nejhlubší propastí České republiky – Macochou.

KUTNÁ HORA

Kutná Hora byla centrem středověkého dolování stříbra a dnes patří mezi památky UNESCO. Ve druhé polovině 13. století se nuzné domky pracovníků, rozmístěné okolo vytěžených dolů rychle změnily v bohaté, prosperující královské město, které konkurovalo svým bohatstvím, politickým a kulturním vlivem i Praze. Žádný ze světových stříbrných dolů na světě nebyl bohatší až do objevení dolů v Chile. Výlet sestává z návštěvy Kostnice, kde jsou kosti přibližně 40.000 lidí. Dále navštívíme dvě katedrály, poobědváme ve středověké krčmě a samozřejmě navštívíme stříbrné doly.

PUB CRAWL

Určitě jste už o této skvělé akci něco slyšeli. Takže jen krátce. Pub Crawl je jedna z nejoblíbenějších akcí celého semestru. Společně se vydáme prozkoumat nejlepší bary, hospody a kluby v centru Prahy. V průběhu večera také budeme plnit různé úkoly – od vypití nejrůznějších drinků až po sestavení lidské pyramidy. Cílem Pub Crawlu je nasbírat co nejvíce bodů za splněné úkoly, vypité drinky a navštívené bary. Vítězná skupina se pak na konci večera může těšit na super výhru.

HORSEBACK RIDING TRIP

Pokud občas rádi utečete z víru velkoměsta, je tento výlet právě pro vás. Z Hlavního nádraží se vydáme vlakem směr jihozápad do vesničky Bojov, kde se nachází malá farma se spoustou koní, ovcí, psů a koček. Odtud pak již v koňském sedle vyrazíme na projížďku po okolních lesích a loukách. Po projížďce následuje prohlídka farmy a také krátký výklad o tom, jak se o koně postarat před a po jízdě. Výlet je vhodný i pro úplné začátečníky. Všichni koníci jsou hodní a krotcí, takže se nemusíte ničeho bát.

BOAT PARTY

Zaručeně jedna z největších party v semestru. Společně se vydáme na plavbu noční Prahou a to vše za doprovodu taneční hudby, občerstvení a skvělých drinků. Před samotnou plavbou se můžete také těšit na Welcome drink a po skončení na afterparty v jednom z nedalekých klubů. Těšíme se na vás na palubě!

KARTING

Karting je akce, kterou organizujeme jak pro nadšence do motorových sportů tak pro ty, kteří chtějí zažít, jaké to je závodit na nejdelším okruhu ve Střední Evropě. Připásat do sedadla svého malého závodního auta a připravit ke start…nadšení by se dalo krájet. Kdo vyhraje tohle kolo?

PILSEN TRIP

Při výletu do Plzně je samozřejmostí návštěva pivovaru Pilsner Urquell, která zahrnuje i ochutnávku piva. Dále navštívíme podzemí, jehož historie sahá až do 14. století. Pokud se výlet koná v neděli, je na programu i návštěva Velké synagogy, která je druhou největší v Evropě. Ve volném čase je možnost návštěvy katedrály sv. Bartoloměje s nejvyšší kostelní věží v ČR, muzeí či galerií.

SKYDIVING

Tandemový seskok s padákem ze 4 000 m. n. m. je výzvou pro nejednoho z nás. Tento adrenalinový zážitek patří nejen díky minutovému volnému pádu s rychlostí až 200 km/h rozhodně mezi ty, které si člověk pamatuje do konce svého života. Skydiving je jedinečná příležitost mít tento zážitek ze svého studia v zahraničí.

INTERNATIONAL DINNER

Jak často se člověku naskytne příležitost ochutnat pokrmy z desítek různých zahraničních kuchyní na jednom místě? Díky Buddy Systemu je to možné! Studenti uvaří či připraví tradiční jídlo své země a na oplátku mohou ochutnat dobroty od ostatních studentů z celého světa.

SKI TRIP

Lyžování neodmyslitelně patří k českým horám a je to jeden z hlavních českých zimních sportů. Tento jednodenní výlet zahrnuje cestu ski busem do Herlíkovic (v Krkonoších), kde budeme jezdit na 12,4 km sjezdovek různých obtížností. V areálu je možnost zapůjčení vybavení jak na lyže, tak na snowboard.

LASER TAG

Laser Tag je výborná aktivita na odpoledne nebo večer, při kterém utužíme týmového ducha, procvičíme taktické schopnosti a ukazováček na ruce. Tato adrenalinová hra se odehrává v temném prostředí za doprovodu zvukových a světelných efektů a je mnohem lepší než paintball – žádná barva ani bolest!

KARLOVY VARY TRIP

Nejnavštěvovanější lázeňské město v České republice toho má spoustu co nabídnout. Karlovy Vary jsou domovem typického českého bylinkového likéru, Becherovky, do jejíhož muzea se podíváme a ochutnáme různé druhy Becherových likérů. Po obědě se půjdeme projít na slavnou lázeňskou kolonádu a budeme se moci napít ze 13 léčebných pramenů. Také se budeme mít možnost podívat do pravoslavného kostela nebo na procházku na rozhlednu nad městem.

DALŠÍ AKCE:

Invisible Exhibition, Ice-Skating, Halloween Run, Climbing Trip a Exit Game

Mezinárodní výlety

KRAKOW – POLSKO

Třídenní výlet do Krakowa (pátek – neděle) je výbornou šancí, jak se seznámit s polským historickým městem. Během tohoto výletu navštívíme historické centrum Krakowa, dále vyhlazovací (koncentrační) tábor Auschwitz (Osvětim) a přidružený tábor Birkenau a nakonec solné doly nedaleko Niedzica.

DRÁŽĎANY – NĚMECKO

Během tohoto víkendu navštívíme Staré město s jeho působivým kostelem Fraukenkirche a samozřejmě také známou uměleckou galerii Zwinger. Večer si můžeme odpočinout v jedné z mnoha kaváren v Neustadtu.

BUDAPEŠŤ – MAĎARSKO  

Čeká nás krásné hlavní město Maďarska, plné nádherných výhledů, lázní, dobrého vína a langošů. Projdeme centrum města a večer půjdeme na projížďku lodí po řece Dunaji.

Akce Exchange+

Cílem E+ je pořádání kulturních, vzdělávacích a sportovních aktivit, které mají jednu věc společnou – v hlavní roli je zahraniční student, který se prostřednictvím aktivit Buddy Systemu zapojuje do místní komunity a který ze své vlastní iniciativy a bez nároku na honorář pomáhá českým studentům, sociálně slabším či přispívá ke kulturnímu rozvoji okolí.