O Buddy Programu

Buddy Program se snaží zahraničním studentům, kteří přijedou na VŠE, jejich pobyt v České republice co nejvíce ulehčit a zpříjemnit. Veškeré oficiální záležitosti ohledně studia má pak na starost Oddělení zahraničních styků (OZS). Buddy Program vytváří dvojice, kdy každému zahraničnímu studentovi – buddy, přiřazujeme jednoho českého studenta – buddík.

Důležité termíny

Na konci semestru poběží on-line registrace zájemců o buddíka na nadcházející semestr. Vyplněním žádosti požádáte o přidělení zahraničního studenta, o něhož se tímto zavážete postarat, bude-li vám přidělen. POZOR! Studenti, kteří studium začínají a v době příjezdu studenta by byli v 1. semestru, se nově Buddy Programu účastnit mohou.

Registrace

Přihlas se, prosím, jen tehdy, jestli budeš moct být svému buddymu k dispozici v Praze již 1-2 týdny před začátkem semestru, kdy zahraniční studenti přijíždějí do Prahy. Pro registraci si vytvoř účet v BuddyIS, kde následně můžeš poslat žádost do Buddy Programu (v případě, že již účet máš, přihlas se pod svým uživatelským jménem).

Jsem Buddík, co dál?

Od Tvého koordinátora z řad ESN VSE Prague obdržíš podrobný „návod“ k buddíkování emailem. Tvým úkolem je splnit základní povinnosti jako navázat kontakt před příjezdem buddíka, vyzvednout ho na letišti/nádraží/místě příjezdu, vyřídit potřebné formality, doprovodit do školy, apod. Nezapomeň se ujistit, v jakém programu tvůj student studuje a kde bydlí.