Abychom si hned na začátku ujasnili pojmy – člen ESN VSE Prague není to samé co buddík. Pokud chceš být buddíkem, tj. starat se o zahraničního studenta, je pro tebe určená nabídka do Buddy Programu. Pokud ale chceš být aktivní trošku víc, vědět, kdo stojí za vší touhle prací, být součástí a užívat si pořádně studentský život, tak pak jsi tady správně.

CO ZÍSKÁŠ JAKO ČLEN ESN VSE Prague?

Nové výzvy, více zodpovědnosti, ale hlavně – nové přátele, spoustu srandy a nezapomenutelných zážitků. Jsme nezisková organizace, takže peníze za svou práci čekat nemůžeš. Na druhou stranu nabízíme velké množství benefitů – zázemí na půdě VŠE v Rajské budově, možnost účastnit se akcí určených jen pro naše členy (např. Buddy Weekend, Vánoční večírek), workshopů (např. Buddy365), úžasných projektů (např. International Week), profesionální růst v rámci ESN, zdokonalení soft i hard skills a mnoho dalšího.

Práce pro ESN VSE Prague zabere právě tolik času, kolik mu budeš chtít věnovat. Může to být 15 hodin týdně nebo pár hodin za semestr, je to na vzájemné domluvě a povaze procesu. Jsme všichni studenti a víme, jak to s tím časem je, hlavně o zkouškovém.

JAK SE PŘIHLÁSIT?

Vyplň náš DOTAZNÍK

Nabíráme členy na LS 2023/2024 do BP, IT, N2N, PR a Socials (zkrátky viz níže). Dotazník je otevřený!

CO JE NÁPLNÍ JEDNOTLIVÝCH PROCESŮ V ESN VSE Prague?

Activities

Activities je proces, který má na starost výlety po České republice i zahraničí, sportovní akce a tematické party. Snažíme se, aby každý semestr byl pestrý a nabídl něco nového pro přijíždějící zahraniční studenty, ale i pro jejich buddíky. Máme i zavedené akce, které nesmí chybět v žádném semestru, což jsou zejména Pub crawl a Skydiving.

Buddy Program (BP) 

Klíčovou aktivitou tohoto procesu je, jak již název napovídá, organizace Buddy Programu, tedy párování českých a zahraničních buddíků, a všech činností s tím spojených. Zájemci se toho více o Buddy Programu mohou dozvědět na Infoschůzkách, které pořádáme každý semestr. Také připravujeme Tandem program, v rámci kterého si studenti mohou procvičit cizí jazyky.

Social Activities (SA) 

Cílem procesu je pořádání kulturních, vzdělávacích a sportovních aktivit, které mají jednu věc společnou – v hlavní roli je zahraniční student, který se prostřednictvím aktivit ESN VSE Prague zapojuje do místní komunity a který ze své vlastní iniciativy a bez nároku na honorář pomáhá českým studentům ale třeba i sociálně slabším.

Mezi nejznámější aktivity patří pravidelné přednášky Country Presentations na VŠE a jazyková setkání Buddy Café Lingea pořádané pro české studenty, hodiny angličtiny Wanna Talk pro děti z dětských domovů, fotbalový turnaj s uprchlíky, Erasmus in Schools – návštěvy základních a středních škol i divadelní vystoupení ve školkách a v neposlední řadě Free Hugs pořádané v centru Prahy.

Fundraising (FR)

Cílem Fundraisingu je zajišťovat finanční i nefinanční prostředky na podporu činností ESN VSE Prague. Hlavní náplní je: získávání nových partnerů a péče o ty stávající tak, aby spolupráce přinášela spokojenost na obou stranách, podpora činností ESN VSE Prague, např. časopisu Buddy UP, N2N párty, zajišťování a rozšiřování zvýhodnění vlastníků ESN karet (slevy pro zahraniční studenty).

Human Resources (HR) 

Hlavním úkolem HR týmu je řízení a rozvoj lidského kapitálu v podobě současných členů ESN VSE Prague, případných zájemců o členství a nováčků, stejně tak jako odcházejících členů a Alumni. Pokud se student rozhodne stát se členem ESN VSE Prague, jeho první kontakt bude právě se členy HR. Pokud se stávající člen rozhodne z ESN VSE Prague odejít, jeho poslední kontakt bude opět s HR. A všichni ostatní se kontaktu s HR také nevyhnou, HR pro ně připravuje teambuildingové a jiné akce.

Information Technologies (IT)

ESN VSE Prague IT tým je na světě proto, abyste si mohli vyhledávat profily svých i cizích Buddíků v databázi, aby bylo možné vás se zahraničními studenty párovat, abyste věděli, kde se bude konat příští Nation2Nation nebo na jaké akce se můžete registrovat. Proto IT spolupracuje nejvíce s BP ale i dalšími procesy.

Nation2Nation (N2N)

Snad každý student VŠE v Praze už někdy slyšel o párty Nation2Nation, kterou ESN VSE Prague pořádá každé úterý pro zahraniční i místní studenty. Proces N2N se zabývá organizací těchto akcí, stejně jako dalších aktivit, které probíhají během party, jako například soutěžemi o nejlepší fotky, nejlepší tanečníky a další.

Public Relations (PR)

Proces PR v ESN VSE Prague zabezpečuje jak grafickou část, tak tiskovou část komunikace naší organizace. Navrhujeme plakáty na akce (např. Nation2Nation, Café Lingea či Infoschůzky) a zajišťujeme jejich vyvěšování na nástěnkách ESN VSE Prague. Sami zpracováváme návrhy PR předmětů, které poté objednáváme. Spravujeme obsah webu a umisťujeme tam aktualizace. Posíláme aktuality na VŠE web či na plazmy na VŠE a zajišťujeme korektury veškerých materiálů organizace. Píšeme články na náš blog, posíláme každý týden Buddynews zahraničním studentům a jejich buddiekům, a od ZS 2009 vydáváme vlastní časopis Buddy UP. Veškeré aktivity směřujeme k cíli budovat dobrou image ESN VSE Prague a také celkové Corporate Identity naší organizace.

Back Office

Back Office se stará o administrativní chod celé naší organizace. Co to znamená? Lidé z Back Office pomáhají pokladníkovi/pokladničce s přípravou podkladů pro vedení účetnictví. Každý měsíc tak vyúčtováváme veškeré naše výlety a úterní N2N party. Dále pak pravidelně kontrolujeme naši pokladnu, pokladní knihu a doklady, aby vše sedělo tak jak má. Všichni členové také pečují o to, aby se ostatní lidé z ESN VSE Prague cítili v našem kanclu dobře a aby jim nic nechybělo. A proto zajišťujeme kancelářské potřeby a dohlížíme na to, aby byl v kanclu udržován pořádek. Bez nás by tam nebylo k hnutí.

Sport Activities

Sport activities je proces, který má na starosti pořádání sportovních akcí. Hlavním cílem je nabídnout pestrou škálu sportovních aktivit pro zahraniční studenty a jejich české buddíky, ale také pro členy ESN VSE Prague. Pořádané akce se každý semestr mění, jelikož se je snažíme pořádat na míru aktuálním studentům.