Q: Jak je to s uznáváním účasti v Buddy Programu do přihlášky o studium v zahraničí?
Za aktivní účast v Buddy Programu jsou studenti zvýhodněni při výběrovém řízení na semestrální výměnné pobyty. Z celkového počtu bodů, kterého je možno dosáhnout, je 10 bodů vyhrazeno na účast v Buddy Programu (podrobně o výběrových kritériích na stránkách Oddělení zahraničních styků). Body přiděluje zahraniční oddělení na základě informací od koordinátorů ESN VSE Prague. Není třeba se OZS připomínat, vše vyřídí ESN VSE Prague.

Platí však, že body, které získáš v letním semestru se ti počítají až do přihlášky na podzim či v letním semetru v dalším roce!

 

Q: Kolik času musím věnovat zahraničnímu studentovi?
To záleží čistě na tobě, samozřejmě když už máš tu skvělou příležitost poznat novou kulturu, tak proč ji neuchopit pořádně a získat kamaráda na celý život?

 

 

 Q: Kdy dochází k přidělování studentů a kdy zahraniční studenti přijíždějí?

K přidělování zahraničních studentů dochází dvakrát ročně, v polovině prázdnin na nadcházející zimní semestr a na začátku ledna na nadcházející letní semestr. Informace o registraci do Buddy Programu najdete v sekci „O Buddy Programu“. Většina zahraničních studentů přijíždí zhruba dva týdny před začátkem semestru (týden před začátkem semetru mají Orientation week), tj. na začátku září resp. začátku února/konci ledna. Proto plánujte svoje prázdniny s ohledem na tuto skutečnost, pokud chcete být buddíkem.

 

Q: Můj buddy má spoustu otázek, co mu mám odpovědět?

S otázkami studijního typu (jak se registrují kurzy, kdy začíná výuka atd.) by se zahraniční studenti měli obracet na příslušné osoby na OZS, resp CESP či degree programů. Další informace lze nalézt na stránce Jsem Buddy – co dál?. Při obecných otázkách ohledně života v Praze apod. doporučujeme použít vlastní hlavu 🙂

 

Q: Co mám dělat, když se nemůžu postarat o svého buddyho?
Oznamte situaci neprodleně svému koordinátorovi z ESN VSE Prague.

 

Q: Kde se dozvím další aktuální informace?
Aktuální informace zveřejňujeme na Facebookové skupině.

 

Q: Můj buddy přijede začátkem září a já ještě nebudu mít kolej, co s tím?
Pokud máte oficiálně přidělenou kolej, je možné se nastěhovat dříve, a to za cenu, kterou platíte v běžném semestru. Stačí svůj zájem sdělit svému koordinátorovi a neměl by být problém to zařídit.

Veškeré svoje případné dotazy posílejte na info@esnvseprague.cz